I Komang Alit Juliartha

Alit juliartha.jpg
Full Name
I Komang Alit Juliartha
Pen Name
Alit Joule
Photograph by
Link to Photograph
Place
Related Music
Related Books
Related Scholars Articles

Biography


In English

Komang Alit Juliartha alias Alit Joule was born in Bekasi, July 15, 1991. He is an alumni of the Balinese Language Education study program at IHDN Denpasar. His Balinese literary works are published in Bali Orti Bali Post, Pos Bali. His works have been recorded under the title Swecan Widhi Wasa (2015) and he won the Literature Rancage prize in 2016. In 2016 he also published a Balinese novel entitled Satyaning Ati.

In Balinese

I Komang Alit Juliartha utawi Alit Joule k manten, embas ring Bekasi, 15 Juli 1991. Dan alumni saking program studi Pendidikan Bahasa Bali IHDN D npasar lan meneng ring Banjar Kubu, Kelurahan Kubu, Kabupat n Bangli. Kakawian-kakawiannyan marupa puisi, satua cutet, lan sai kamuat ring surat kabar sakadi Bali Orti Bali Post , lan M dia Swari Pos Bali . Cakepan san sampun kawedar marupa pupulan satua cutet san mamurda Sw can Widhi warsa 2015 lan ngamolihang hadiah Sastra Rancag warsa 2016. Warsa 2016 dan ngamedalang cakepan marupa nov l san mamurda Satyaning Ati . Dan taler prasida kahubungin ring mail: alitjoule gmail.com. Kakawiannyan taler prasida kawac n ring blognyan alit joule

In Indonesian

Komang Alit Juliartha alias Alit Joule lahir di Bekasi, 15 Juli 1991. Dia alumni program studi Pendidikan Bahasa Bali IHDN Denpasar. Karya-karya sastra berbahasa Balinya dimuat di Bali Orti Bali Post , Pos Bali. Karya-karyanya sudah dibukukan dengan judul Swecan Widhi Wasa (2015) dan meraih hadiah Sastra Rancage pada tahun 2016. Pada tahun 2016 pula ia menerbitkan novel berbahasa Bali berjudul Satyaning Ati.

Examples of work

Kajeng Kliwon
Satyaning Ati
Buku alit.JPG